Piotr Wojdyło

Urodzony w 1986 roku aktor, prezenter telewizyjny i konferansjer.  Absolwent Szkoły Teatralnej SPOT w Krakowie oraz kultoroznawstwa ze specjalnością media (Akademia Ingatianum w Krakowie). Student Wydziału Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego.  Od 2008 roku występuje regularnie na scenach krakowskich teatrów. Na stałe współpracuje wraz z Teatrem Lalki i Aktora Parawan. Znany z reklam telewizyjnych oraz z autorskich prognoz pogody , które regularnie zapowiada w TVP Kraków.

 

Epizodycznie występował także w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Ma na koncie kilka ról i epizodów przed kamerą, głównie w reklamach firm takich jak Invest Bank, Play, Isla, czy Avans.

 

Jako konferansjer z niemałą radością i satysfakcją prowadzi cykliczne jak i jednodniowe wydarzenia. Doświadczenie zdobywał przemawiając na uroczystych galach, otwierając obiekty, prowadząc liczne imprezy masowe, firmowe i tematyczne, animacje dla dzieci, koncerty czy akcje promocyjne. W ramach swojego dorobku konferansjerskiego może pochwalić się prowadzeniem eventów dla takich firm jak RMF FM, Sony, Farmona, Amgen, Oracle, Gaz-System, EZT, PZU, Galeria Katowicka, czy Galeria Bronowice. Współpracował również z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego jako główny konferansjer prowadząc cykl Pikników Europejskich w najważniejszych miastach Małopolski.