Anna Butrym

Praca z publicznością i kamerą to jej żywioł. Na scenie pojawia się właściwie od zawsze i to w niejednej roli: skrzypka, tłumacza, trenera i konferansjera. Jej pierwszym, wieloletnim treningiem solowych i zespołowych wystąpień publicznych była szkoła muzyczna, którą ukończyła w klasie skrzypiec, grając także na fortepianie i występując ze szkolnym chórem i orkiestrą. Sceniczne doświadczenie zbierała również śpiewając w chórze gospel i biorąc udział w konkursach recytatorskich. Od 2007 roku spełnia się jako hungarystka tłumacząc najróżniejsze spotkania i wystąpienia. Sama też występuje w roli mówcy i prowadzącego, popularyzując węgierską kulturę poprzez autorskie wykłady i przeprowadzając wywiady z pisarzami i poetami.

 

Dzięki praktyce tłumacza ustnego nauczyła się jednocześnie mówić i słuchać – co daje szczególnie ciekawą mieszankę podczas pracy na scenie. Pracując od kilku lat jako certyfikowany trener biznesu w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu wie, jak należy mówić, by nie zanudzić słuchaczy przez kilka wspólnie spędzonych godzin, nawet jeśli temat jest z założenia mało rozrywkowy. Potwierdzają to uczestnicy jej szkoleń, wystawiając jej opinie: „charyzmatyczna”, „bardzo komunikatywna”, „pełna energii”, „świetnie przygotowana”, „umie utrzymać uwagę uczestnika przez cały dzień”.

 

W roli konferansjera i pracy z kamerą odnajduje radość od niedawna. Te dwa aspekty pracy z publicznością łączą w sobie wszystkie elementy jej dotychczasowego doświadczenia, dostarczając emocjonujących wyzwań. Szlify prezenterskie zdobywała uczestnicząc w serii szkoleń w Akademii Telewizyjnej TVP.